Ömer
Arı

UX Designer

Kompleks bankacılık uygulamaları üzerinde çalışan bir kullanıcı deneyimi tasarımcısıyım. 2015'ten beri Garanti Teknoloji'de yürütülen yazılım projelerinde UX Designer olarak çalışıyorum. Temel bankacılık uygulamaları için dashboard ekranları, Garanti Cep mobil projelerinde görev alıyor aynı zamanda kurum içi UX eğitimleri veriyorum.

2013-2015 yılları arasında DenizBank InterTech'te kullanıcı deneyimi projelerinde yer aldım. Bu süre içerisinde kullanılabilirlik test laboratuvarı kurulumunu gerçekleştirdim ve internet şube kullanılabilirlik testlerini yürüttüm.

İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'ndaki 7 yıllık görevim süresince yazılım geliştirme ekibinde UX/UI Designer olarak çalıştım. İTÜ internet ve intranet projelerinin tasarımlarını gerçekleştirerek front-end kodlama ile back-end entegrasyonlarına destek verdim. 2005-2013 yılları içerisinde İTÜ resmi web siteleri, İTÜ e-Öğrenim Platformu, Veri Toplama ve İstatistik Sistemi gibi projelerin tasarım ve önyüz kodlamalarını tamamladım. 2012 yılında Startup Live’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği girişimcilik yarışmasında verrr.com sosyal girişimim ile ikincilik ödülü aldım.

2001-2005 yılları arasında da İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nda UI tasarım ve front-end geliştirme projelerinde bulundum. İTÜ Tasarımda Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans ve İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum.

Geçtiğimiz yıl UXIstanbul 2016 konferansında Introducing UX into the Corporate Culture konulu panele konuşmacı olarak katıldım. Mobil uygulamaların karşılama ekranları üzerine UX blogumu veya sosyal medya paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Twitter LinkedIn Instagram